Junioři narazili v Mladé Boleslavi a vrací se bez bodů

Poslední zápas před reprezentační pauzou odehráli junioři v Mladé Boleslavi a už od první třetiny tahali za kratší konec, neboť Bruslaři jim moc šancí nepovolili a sami naopak jejich branku zasypali devatenácti střelami. V dalších částech utkání si energetici dokázali několikrát vytvořit tlak, ale na Davida Horu vyzrál pouze Vojtěch Čihař ve čtyřicáté druhé minutě. V brance se tentokrát činil Matěj Pavlovic, který zastavil třicet devět střel. Energetici se z tripu sice vrací bez bodů, ale stále se drží v první čtyřce.
DHL Extraliga juniorů, 21. kolo, so 3.2.2024, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
8:1
1:0, 3:0, 4:1
Branky a nahrávky: 16:20 Hruška (Vítek; 4/4), 22:52 M. Vojáček (Šachl; 5/5), 32:31 Vlasák (Zvagulis; 5/5), 39:59 Teplý (Hruška; 5/5), 42:19 Kučera (Hurt, Moravec; 5/4), 42:35 Hurt (Vítek, Šindelář; 5/5), 52:43 Zvagulis (5/5), 53:21 Kučera (Malínek, Moravec; 5/4) – 41:31 Čihař (Záhejský; 5/5). Rozhodčí: Šmika, Jaroš – Obr, Landsmann. Diváci: 86. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.
diváci86
BK Mladá Boleslav: Hora – Vlasák, Hrouda, Kubíček, Křivánek, Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Hurt, Kučera, M. Vojáček, Teplý, Šindelář, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Malínek.
HC Energie Karlovy Vary: – Anton, Zolnaj, Postl, Beran, Vogel, Pelikán – Novotný, Rybár, Čihař, Pastor, V. Váňa, P. Vojáček, Zeman, Habla, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa, Adámek.

K první velké šanci se v úvodu utkání dostal David Varvařovský, ale David Hora měl připravenu vyrážečku. Ve druhé minutě minul karlovarskou klec z dorážky Kristers Zvagulis. Následně se Bruslaři usadili před karlovarskou brankou. Energetici tlak ustáli a osvobodili se, ale po chvíli se k brance vypravil Josef Teplý. Po otočení hry zkoušel opět puk do branky dostat David Varvařovský, ale tentokrát mu v cestě stál Horův beton. V páté minutě šla nejprve mimo karlovarskou branku teč Petra Šachla a pár sekund na to zastavil Matěj Pavlovic střelu Matěje Vojáčka. O zábavu pro Davida Horu se postaral Vojtěch Váňa a i tentokrát domácí gólman puk za svá záda nepustil. Během necelých dvaceti sekund si další dva zákroky připsal Matěj Pavlovic. Nejprve lapačkou zastavil střelu Adama Vlasáka a poté neuspěl Kristers Zvagulis.

A ani do třetice na Davida Horu nevyzrál David Varvařovský. V polovině třetiny zkoušel své štěstí Matyáš Adámek, ale jeho nahození po Horově zásahu skončilo mimo tři tyče. Přes strážce branky domácích neprošla ani střela Matěje Zemana a na druhé straně vyšel poněkolikáté naprázdno Kristers Zvagulis. V následném oslabení do dvou střeleckých pokusů bruslařů vletěl Matyáš Váňa. Krátce před koncem oslabení nedovolil Ondřej Postl zakončit Davidovi Šindelářovi. V čase 16:14 se vylučovalo na obou stranách. Hra čtyři na čtyři lépe vyšla Bruslařům, kteří se z prvního gólu radovali v sedmnácté minutě díky střele Jakuba Hrušky. I přes aktivitu střelců obou týmů v posledních minutách třetiny žádný gól nepadl a tak se do kabin šlo za stavu 1:0.

V první minutě prostřední části si na domácím gólmanovi vylámal zuby Vít Záhejský. Ve dvacáté třetí minutě zkusil Matěj Vojáček nahození od modré a puk se cestou odrazil od jednoho z bránících hráčů a skončil v brance - 2:1. Následně Jakub Hrouda nedokázal svou tečí překonat beton Matěje Pavlovice. Energetici dostali hru před domácí branku a chvíli tam své hostitele drželi pod tlakem. Další zákrok si Matěj Pavlovic zapsal poté co zastavil nahození Adama Vlasáka. Po zákroku Matěje Pavlovice proti střele Davida Šindeláře vypukla u jeho branky strkanice, ale rozhodčí vše vyřešili bez rozdání trestů. V čase 26:04 pálil Ondřej Postl, jeho střela se odrazila zpět do hry a jen o kousek se k dorážce nedostal Matěj Zeman. Na pozoru se musel mít David Hora před Vítem Záhejským a Davidem Šilhanem. Před polovinou třetiny zastavila Pavlovicova lapačka střelu Šimona Němce a na druhé straně puk po zakončení Vojtěcha Čihaře vyrazil David Hora ramenem.

Ve třicáté třetí minutě těsně po konci oslabení poslal Adam Vlasák nahozením puk do rohu karlovarské branky 3:0. Ramenem karlovarský gólman vyrazil další Zvagulisův pokus. Ve třicáté deváté minutě si na gólmana energetiků nahozením nepřišel Jiří Sypecký, který využil clonu před brankou. V čase 39:59 po odrazu od jednoho z energetiků skončila v brance střela Josefa Teplého. Po výměně puku v úvodu třetí třetiny si ho zabral Vít Záhejský a po objetí branky si před ní našel Vojtěcha Čihaře, který puk poslal za Horova záda 4:1. Krátce po svém prvním gólu šli energetici do čtyř a už po osmi sekundách puk pod víko poslal Jan Kučera. O šestnáct sekund později po odrazu od břevna skončil v brance puk po střele Jana Hurta - 6:1.

Energetici sice schytali studenou sprchu, ale nesložili ruce do klína a vzali své hostitele pod tlak, jenomže na Davida Horu nevyzráli. Naopak do akce musel Matěj Pavlovic, na kterého si vyrazil Vojtěch Malínek. Krátce na to neuspěl v souboji s karlovarským gólmanem Jan Kučera. V početní výhodě pálil Matyáš Adámek, ale David Hora jeho střelu vyrazil. Krátce na to spálil David Hora další šanci Davida Varvařovského. Střelu Matyáše Váni zastavil blokem jeden z domácích. Po návratu z trestné lavice se Miroslav Křivánek dostal ke střele, ale Matěj Pavlovic ji zastavil a přerušil hru. V polovině poslední části Matěj Pelikán stopl rozjetého Matěje Vojáčka a na oplátku Jáchym Průšek nepustil do akce Vojtěcha Čihaře. Cestu k brance Vojtěchovi Váňovi nepovolil svým stromem Miroslav Křivánek. V padesáté třetí minutě neuspěl díky Horově zákroku se svou střelou David Šilhan.

Pár sekund na to sedmý gól Bruslařů vstřelil Kristers Zvagulis, který si napadením přihrávky zabral puk a svůj únik úspěšně zakončil. V čase 53:21 využil početní výhodu Jan Kučera, který pálil přesně pod víko - 8:1. Krátce na to neuspěl Jáchym Průšek. V čase 57:26 v dalším oslabení Energie nepustil Matěj Pavlovic k dorážce Petra Šachla. A přes karlovarského gólmana neprošla ani střela Jana Hurta necelé dvě minuty před koncem. V čase 58:53 pak vyrazil střelu Jakuba Vítka. Závěr utkání strávili energetici pod tlakem, ale zvládli se ubránit. Bruslaři svou střeleckou převahu, kdy na karlovarskou branku poslali téměř o dvacet střel více, přetavili v osm gólů a nechávají si tak všechny body.

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav):

Na klucích bylo vidět, že chtěli zápas se Spartou odčinit. To nastavení na nich bylo vidět, chtěli ukázat, že to ve čtvrtek byl jen takový ústřel. Výsledku si vážíme. Kluci si to určitě zasloužili a my jsme rádi za to, jak poslední zápas před reprezentační přestávkou zvládli.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Výsledek je z našeho pohledu hrůzostrašný. Myslím, že jsme v první třetině hráli velice dobrý hokej, ale bohužel jsme pak v závěru inkasovali. Pak to opět bylo vyrovnané, ale soupeř dal vždy gól a to nás srazilo dolů. Na poslední třetinu jsme se nabudili a dali hned gól, ale pak přišla dvě oslabení a Boleslav nás potrestala. Nám už se zápas nepovedlo nijak zkorigovat a naopak jsme byli rádi, že to skončilo takovýmto výsledkem. Gratulace soupeři k velmi dobrému výkonu.